Jak będzie wyglądało dopuszczenie taboru w IV Pakiecie Kolejowym? W jaki sposób kalkulować koszty utrzymania taboru? Jak przedstawia się kwestia wykorzystania środków unijnych na nabycie taboru w obecnej i przyszłej perspektywie? Czy warto inwestować w passenger experience, w celu przyciągnięcia pasażerów do kolei?

Te i podobne zagadnienia będą tematem webinarium - „Zakupy i utrzymanie taboru regionalnego - zamówienia, finansowanie, udostępnianie". Wydarzenie, które zaplanowano na 16 czerwca 2020 r. odbędzie się w czasie rzeczywistym - on-line w godz. od 11:00 do 13:30.

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do menedżerów, specjalistów oraz urzędników odpowiedzialnych za inwestycje i nadzór nad funkcjonowaniem regionalnych systemów transportowych.

Zachęcamy do rejestracji w terminie od 13 maja do 14 czerwca 2020 r. za pośrednictwem niniejszej strony internetowej.

Organizator

Fundacja ProKolej, ul. Wspólna 47/49, 00-684 Warszawa

Organizacja branżowa, której celem jest poszerzanie możliwości rozwoju transportu kolejowego, ochrona praw klientów i użytkowników kolei oraz prezentacja potencjału i potrzeb sektora - liderom opinii, mediom, politykom oraz administracji krajowej i europejskiej.

Działa aktywnie na rzecz poprawy wizerunku polskiej kolei, transparentności warunków jej działania, wsparcia rozwoju i zwiększenia bezpieczeństwa przewozów oraz inwestycji w sektorze. Podkreśla zarówno wagę modernizacji taboru oraz infrastruktury, jak i jakości prawa regulującego działalność przedsiębiorstw kolejowych.

Agenda

I część

 • Nowa perspektywa unijna a zakup taboru kolejowego - Sylwia Cieślak - Wilk - p.o. Zastępcy Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych
 • Wdrożenie IV Pakietu Kolejowego - część techniczna - Michał Zięba - radca prawny, kancelaria ECH&W
 • Aktualne wyzwania związane z ubezpieczaniem taboru - Marlena Stańczak-Libich - Dyrektor Działu Klienta Strategicznego, Marsh sp. z o.o.
 • Dyskusja podsumowująca I część


  II część

 • LCC - Cykl życia pojazdu szynowego i jego rola w kryteriach przetargowych - Arkadiusz Świerkot - Członek Zarządu, Stadler Polska sp. z o.o.
 • Alstom Coradia & Healthhub - optymalizacja kolejowych rozwiązań transportowych - Jarosław Zych - Kierownik Rozwoju Biznesu, Alstom Konstal S.A.
 • Jak nie stracić na wartości pojazdu? - Jacek Fink-Finowicki - Starszy inżynier projektu, Siemens Mobility sp. z o.o.
 • Passenger experience - jak przyciągnąć pasażerów do kolei? - Dawid Śliwiński - Project Manager Transportation, Advantech Poland sp. z o.o.
 • Dyskusja podsumowująca II część